KÖY-DES ;

        Ülkemizde kırsal kalkınmanın sağlanması ve köylerimizin yol, su ve kanalizasyon ihtiyaçlarının giderilmesini temin amacıyla Hükümetin başlattığı ve İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen Köy Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi 2005 yılında uygulamaya başlanmış ve köylerimizin yol ve içmesuyu sorunlarının tamamına yakını çözümlenmiştir.

        Köylerin ve bağlılarının alt yapı sorunları Vali ve Kaymakamların önderliğinde İl Özel İdaresinin ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığı ile mahalli imkân ve kabiliyetler en verimli bir şekilde kullanılarak kısa sürede ve en düşük maliyetle çözümlemek amacıyla başlatılan KÖYDES Projesi ile işlerin zamanında tamamlanabilmesi ve çalışma etkinliğinin artırılabilmesi için YPK kararları doğrultusunda ilimizde gerekli organizeler yapılmış uygulamalarda planlanan hedeflerin üzerine çıkılmıştır.

        İlimiz Köylerinin ve bağlılarının yaşam standartlarını çağdaş seviyeye ulaştırmak için ulaşım ve içmesuyu sorunları ayrılan ödenek ile iş takvimi doğrultusunda, doğru ilkeli ve programlı olarak hedefler planlamıştır. Köy yolları birinci derece önceliklerinin tamamının standarda uygun olarak onarım, sanat yapısı, stabilize ve asfaltlanması, 2. derece ve bağlısı yollarının standarda uygun hale getirilmesi planlanmıştır.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Web Master Sadettin KILINÇASLAN
e-Posta : 
sadettin.kilincaslan@icisleri.gov.tr
YOZGAT İL ÖZEL İDARESİ
Aşağı Nohutlu Mah. Sakarya Caddesi Güneş Sokak
0 354 212 10 48 - 212 10 37 / Fax : 0 354 212 12 57
Tüm Hakları Saklıdır © 2016