İL ÖZEL İDARESİ BİLGİ SUNUM TOPLANTISI YAPILDI

 
        İl Özel İdaresince ilimize yapılan yatırımların değerlendirildiği Kurumlar Bilgi Sunum Toplantısı yapıldı.
        Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'in katılımları ile gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kemal Yurtnaç, modern idare anlayışının hesap verebilirlik, şeffaflık, verimlilik, sonuca ve sürece hakim olan bir idare tarzının hedefleri olduğunu belirterek, “Alınan kararlarda kısa, orta, uzun vadelerde ve sonuçların değerlendirilmesiyle ilgili çalışmalarda vatandaşın ihtiyaçlarının bir an evvel karşılanmasıyla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Birçok hizmetlerin alt yapısının tamamı yapılmış. Hava alanı da yatırım programına girdi. Artık bir üretim için kara yolu, demir yolu, hava yolu, limana yakınlık lazım ve bunların hepsi Yozgat’ta mevcut” dedi.
        Salondaki kurum müdürleri ve bürokratlara seslenen Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ: "Ulaşım Yozgat için çok önemli. Biz 2002'de geldiğimizde doğru düzgün kara yolumuz yok, demir yolu ve hava yolu zaten yok. Şimdi Yozgat'ın bölünmüş yolları var, hem Akdeniz, hem Karadeniz, hem Ankara, hem Sivas istikametimiz bölünmüş yollarla donatıldı. Şimdi sıcak asfaltı yapılıyor. 2019'da Allah'ın izniyle Yozgat'a hızla trenle gelip gitme imkanını inşallah bütün insanlar bulacaktır. Havaalanımız da Allah'ın izniyle tamamlanacak. O zaman Yozgat'ın ulaşım bakımından bir sorunu kalmıyor" diye konuştu.
        Toplantıda, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Özel İdare tarafından ilimize yapılan yatırımlar ve 2017 yılı proje hedefleri hakkında sunum yaptı.
 
 
 
 
 
Web Master Sadettin KILINÇASLAN
e-Posta : 
sadettin.kilincaslan@icisleri.gov.tr
YOZGAT İL ÖZEL İDARESİ
Aşağı Nohutlu Mah. Sakarya Caddesi Güneş Sokak
0 354 212 10 48 - 212 10 37 / Fax : 0 354 212 12 57
Tüm Hakları Saklıdır © 2016