İDAREMİZDEN KÖYLERE ÇOCUK OYUN PARKI

 

         İdaremiz,kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların talepleri doğrultusunda, tüm köylerde çocuk oyun parkı kurmayı hedefliyor. İdaremiz Genel Sekreteri Muammer Yanık, bugüne kadar 15 köyde çocuk oyun parkı kurduklarını belirterek, köylerin temel sorunlarının yanı sıra sosyal sorunlarını da çözmeyi hedeflediklerini söyledi.

        Genel Sekreterimiz Muammer Yanık, KÖYDES ve Özel İdare imkanlarıyla köylerin yol, içme suyu, kanalizasyon ve parke taşı gibi temel sorunlarının büyük bölümünü çözdüklerini kaydetti. Yanık, 'Köylerimizde yaşayan çocuklarımız için her köyde oyun parkı oluşturacağız' dedi. Yıl sonuna kadar hedeflerinin daha fazla köyde çocuk oyun parkı oluşturmak olduğunu belirten Yanık, 'Şehirlerimizde olan sosyal imkanların köylerimizde de olmasını arzu ediyoruz' diye konuştu.

        İl genelinde çocuk oyun parkı olmayan köy bırakmamayı hedeflediklerini vurgulayan Genel Sekreterimiz Yanık, ' İl Özel İdaresi olarak köylerimizin yol, kanalizasyon, parke taşı gibi alt yapı sorunlarını büyük oranda çözdük. Diğer yatırımlarımızda hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunların yanı sıra meclisten de karar alarak köylerimizde çocuk oyun parkları inşa etmeye başladık. Köylerimizde de şehirlerimizde olduğu gibi çok amaçlı salon, park ve yeşil alanlar gibi sosyal donatıların olmasını arzu ediyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor' açıklamasını yaptı

 

 

 
 
 
Web Master Sadettin KILINÇASLAN
e-Posta : 
sadettin.kilincaslan@icisleri.gov.tr
YOZGAT İL ÖZEL İDARESİ
Aşağı Nohutlu Mah. Sakarya Caddesi Güneş Sokak
0 354 212 10 48 - 212 10 37 / Fax : 0 354 212 12 57
Tüm Hakları Saklıdır © 2016